Strona główna arrow Czytelnia arrow Poszukiwania
Musisz tego posłuchać
Strona główna
Aktualności
Skrzynka intencji
Forum Duchowej Pomocy
Nasze świadectwa
Czytelnia
Galeria Sola Fide
Polecane strony
Sola Gratia
Napisz do nas
Multimedia
Zaloguj Się Wyszukaj Jeśli chcesz taki serwis
Często czytane:
Gościmy
Aktualnie jest 10 gości online
Licznik odwiedzin
odwiedzających: 2230783
Poszukiwania
Pierwszy terrorysta PDF Drukuj E-mail
Frank Peretti napisał powieść Władcy ciemności, która wywołała sensację w kręgach chrześcijańskich. Jej bohaterami są mieszkańcy niewielkiego miasteczka, dokonujący moralnych wyborów. Jednak zakulisowa akcja rozgrywa się w świecie nadprzyrodzonym, w którym siły dobra walczą z siłami zła. Peretti starał się jak najlepiej wyobrazić sobie, jaki jest ów niewidzialny świat.
Czytaj całość...
Kim jestem? PDF Drukuj E-mail
Kim jesteś? To rutynowe pytanie wschodnich guru. Zadając je, są pewni, że zdobędą przewagę nad adeptem, gdyż dobrej odpowiedzi nie ma. Co bowiem można odpowiedzieć? Jestem synem Jana i Małgorzaty? Źle. W ten sposób tylko określam swój stosunek do innych. Studentem? Źle. Blondynem? Jeszcze gorzej. Światło mojej świadomości wydobywa z mroku różne przedmioty. Nie mogę jednak zobaczyć samego siebie, tak jak latarka nie może samej siebie oświetlić.
Czytaj całość...
Bożek dialogu PDF Drukuj E-mail
We współczesnym świecie mamy do czynienia z kultem boga-dialogu. Nie jest ważna prawda, zresztą mało kto jeszcze wierzy w istnienie jakiejkolwiek prawdy. Ważne jest samo rozmawianie, zbliżanie stanowisk, szukanie tego, co łączy, odrzucanie tego, co dzieli. A co może łączyć, jeśli nie ma jakiejkolwiek prawdy? Dialog. Moda na powszechne dialogowanie, zgadzanie się ze wszystkimi we wszystkim nie ominęła i chrześcijan.
Czytaj całość...
Darwinizm - fakty czy mity? PDF Drukuj E-mail
W 2010 roku przypadała 200. rocznica narodzin Karola Darwina. Mijało też 150 lat od opublikowania jego największego dzieła: O pochodzeniu gatunków, w którym zawarł swoje przemyślenia na temat ewolucji.
Czytaj całość...
Piętno sceptycyzmu PDF Drukuj E-mail
Znalezionego w 1987 roku w dżungli Ugandy sześciolatka prasa nazwała małpim dzieckiem. Specjaliści orzekli, że dziecko, które wychowywało się wśród zwierząt przez kilka lat, nie jest w stanie ponownie zachowywać się jak człowiek. Jego mózg zostaje nieodwracalnie zaprogramowany na resztę życia. Coś takiego przydarzyło się współczesnym ludziom. Żyjąc w świecie racjonalizmu, zapomnieli, że pochodzą od Boga.
Czytaj całość...
Tajemnica zodiaku PDF Drukuj E-mail
Czy rzeczywiście kończy się era Ryb i zaczyna era Wodnika? Skąd wziął się podział na cztery wielkie epoki związane z zodiakiem i co naprawdę kryją jego znaki?
Czytaj całość...
Chrześcijańska joga? PDF Drukuj E-mail
Badania potwierdzają skuteczność medytacji w zmniejszeniu stresu, ciśnienia i zwiększeniu kontroli nad ciałem. Ale czy jest to tylko niewinna technika polegająca na głębokim oddychaniu, dzięki której możemy osiągnąć wewnętrzny spokój? Czy też może ona mieć głębszy cel, nie zawsze rozumiany przez osoby praktykujące wschodnią medytację, sprzeczny z wiarą chrześcijan?
Czytaj całość...
Nowości
Pomyśl, że...
mlecz.jpg
 Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie - Mat 5,10
Sonda
Jak często otrzymujesz odpowiedź na swoje modlitwy?
  
Czy Bóg jest drobiazgowy w oczekiwaniach wobec człowieka?
  
Webdesign Go3.pl