Strona główna arrow Aktualności arrow CIA obejrzy konta Polaków
Musisz tego posłuchać
Strona główna
Aktualności
Skrzynka intencji
Forum Duchowej Pomocy
Nasze świadectwa
Czytelnia
Galeria Sola Fide
Polecane strony
Sola Gratia
Napisz do nas
Multimedia
Zaloguj Się Wyszukaj Jeśli chcesz taki serwis
Często czytane:
Gościmy
Aktualnie jest 3 gości online
Licznik odwiedzin
odwiedzających: 2181984
CIA obejrzy konta Polaków PDF Drukuj E-mail
Amerykanie, którzy czują się odpowiedzialni za walkę z terroryzmem zwrócili się do władz Unii Europejskiej z prośbą o umożliwienie wglądu w prywatne konta obywateli Zjednoczonej Europy. Porozumienie może wejść w życie jeszcze w tym roku. Taką informację podał "Sunday Times", powołując się na unijną notatkę informacyjną, z której wynika również, że UE godzi się na to, aby rządy 27 członkowskich krajów miały obowiązek ujawnienia bankowych danych w trybie pilnym.

Amerykanie chcą poprzez przesiew danych z globalnego systemu bankowego (SWIFT), chce odciąć terrorystów od źródeł finansowania. W ten sposób służby wywiadowcze zza oceanu zyskają łatwiejszy dostęp do informacji bankowych niż mają służby europejskie. Z notatki, do której dotarli dziennikarze tygodnika nie wynika, aby państwa Unii miały wgląd w konta bankowe Amerykanów.

Organizacja praw człowieka Liberty uważa nowe metody inwigilacji, wprowadzone jako nadzwyczajne doraźne rozwiązanie w następstwie zamachów z 11 września 2001 roku, za niepokojące, ponieważ zmian dokonuje się w parlamentach krajowych i w Parlamencie Europejskim bez debaty i kosztem prawa do prywatności.

źródło: onet.pl

Nowości
Pomyśl, że...
listek.jpg

Wszystkie drogi Pana są łaską i wiernością dla tych, którzy strzegą przymierza i nakazów jego - Ps. 25,10

Sonda
Jak często otrzymujesz odpowiedź na swoje modlitwy?
  
Czy Bóg jest drobiazgowy w oczekiwaniach wobec człowieka?
  
Webdesign Go3.pl