Strona główna arrow Aktualności arrow Niebezpieczna pigułka
Musisz tego posłuchać
Strona główna
Aktualności
Skrzynka intencji
Forum Duchowej Pomocy
Nasze świadectwa
Czytelnia
Galeria Sola Fide
Polecane strony
Sola Gratia
Napisz do nas
Multimedia
Zaloguj Się Wyszukaj Jeśli chcesz taki serwis
Często czytane:
Gościmy
Aktualnie jest 8 gości online
Licznik odwiedzin
odwiedzających: 2230807
Niebezpieczna pigułka PDF Drukuj E-mail
Przed półwieczem uważana była za wielkie osiągnięcie farmaceutyki. Dziś wiadomo, że „ jasne niebo” ma swoją mroczną część. Pigułka antykoncepcyjna, bo o niej mowa, w świetle najnowszych badań, w wielu przypadkach przyczynia się do zwiększenia ryzyka wystąpienia choroby nowotworowej lub udaru. Może też powodować migreny i gwałtowne wahania libido.

– Badania wykazały, że długotrwale przyjmowanie pigułki może się wiązać z całym szeregiem problemów, łącznie z zakrzepicą krwi, udarami, rakiem piersi i szyjki macicy oraz depresją. Prawda jest taka, że pigułka może wywrócić do góry nogami całe nasze życie – przekonuje Jane Bennett , współautorka książki "The Pill: Are You Sure It’s For You?" ("Pigułka: czy to aby na pewno dla ciebie?").

Choć to krytyka w ostrym tonie, jest poparta dowodami. Pigułka zawiera duże ilości syntetycznych hormonów – ich stężenie w organizmie osób stosujących antykoncepcję doustną jest czterokrotnie większe niż w apogeum cyklu, co zapobiega owulacji lecz utrzymuje zarazem kobietę w stanie zbliżonym do permanentnej ciąży.

Tak jak nakazuje prawo, firmy farmaceutyczne wymieniają skutki uboczne przyjmowania pigułki. Jednak eksperci w coraz większym stopniu są przekonani, że doustna antykoncepcja hormonalna po kilku latach prowadzi do toksycznego nagromadzenia syntetycznych hormonów w organizmie.

 

źródło: http://zdrowie.onet.pl/1605784,2039,,,,przemyslec_pigulke,profilaktyka.html

Nowości
Pomyśl, że...
copyright_foto-otwarty-pl__2352.jpg

Ufać będą tobie ci, którzy znają imię twoje, bo nie opuszczasz, Panie tych, którzy cię szukają - Ps. 9,11

Sonda
Jak często otrzymujesz odpowiedź na swoje modlitwy?
  
Czy Bóg jest drobiazgowy w oczekiwaniach wobec człowieka?
  
Webdesign Go3.pl